Интер успя да надвие гостуващия Дженоа с 2:0 в мач от 16-ия кръг на италианската Серия А.

Тази победа успя да придвижи „нерадзурите“ нагоре до осмото място в класирането с 24 точки, което е доста далеч от стандартите за този гранд. Дженоа пък не можа да повтори подвига срещу Ювентус и след тази загуба е 15-и с 20 точки.Първото полувреме няма да остане много спомени у зрителите на „Сан Сиро“, ако изключим гола, който Марсело Брозович отбеляза за Интер в 38-ата минута, който завърши с нисък и остър удар в ъгъла за1:0.

Вратарят на интеристите Самир Нанданович бе принуден да извади най-доброто от себе си, за да извади една топка след акция ан Дарко Лазович в 53-ата минута.

В 69-ата минута Жоао Марио изведе добре Брозович, който не се поколеба да отбележи втори гол за Интер – 2:0. Това ле едва вторият точен изстрел в рамката на вратата за интеристите срещу три за гостите от Дженоа, но се оказа достатъчен за победата.