Отборът на Емполи прекъсна серията си от четири поредни загуби в Серия А, като си извоюва 1:1 срещу Сампдория в 29-ия кръг на калчото. Почти до самия край на мача домакините губеха с 0:1, но чрез Венсан Лаурини поне за малко спря пропадането си в класирането.

Самп поведе в резултата три минути преди почивката, когато Фабио Кулярела беше на точното място в точния момент. Опитният нападател получи хубав пас от Антонио Касано, финтира Андреа Коста и стреля мощно, а рикошетът от Лаурини заблуди вратаря – 1:0.

След паузата обаче домакините определено имаха превес и дочаха своя миг. В 82-ата минута Марио Руи изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, а Лаурини засече с глава, за да отбележи първия си професионален гол в Италия.

Така Емполи се задържа на 10-ото място с 35 точки, докато Сампдория е 13-и с 32. Първият тим под чертата – Фрозиноне – има 26 точки.