Валери Божинов направи официалния си дебют за Тернана в мач от 5-ия кръг на Серия Б.

Той изигра пълни 90 минути срещу Болоня, но не успя да донесе радост на домакините, които загубиха срещата с 0:1. Победното попадение вкара Иконому в 48-ата минута.

В 8-ата минута Божинов подаде на Фалети, който стреля, но гол нямаше. В 47-ата минута българинът стреля, но шутът му беше избит в корнер. В следващата минута гостите реализираха попадение чрез Иконому.

В 85-ата минута Божинов реализира попадение, но то не беше признато, тъй като нападателят наруши правилата. Въпреки отчаяния опит за натиск в края Тернана не стигна до ремито.

В класирането тимът на българина остана с 8 точки, регистрирайки първото си поражение през сезона. Така тимът заема 6-ото място.