Автогол на Мойсандер още в 6-ата минута и късна размяна на голове донесоха загуба на Сампдория с 1:2  при гостуването на генуезци в Бергамо на Аталанта. Двубоят бе последен от шестия кръг на Серия „А“ в Италия.

Мойсандер се опита да изчисти една топка, но имаше нещастието да я насочи в собствената си мрежа за 1:0 в полза на Аталанта. Впоследствие Самподория имаше почти цял мач, за да навакса този ранен автогол, но така и не успя да го стори.

В самия край на мача двата отбора си размениха по един гол, като първи реализираха домакините. Денис в първата добавена минута затвърди победата им, а в четвъртата от продължението Сориано за Самп вкара почетно - 2:1.

Победата над Сампдория позволи на Аталанта да мине точно пред днешния си съперник – осми в класирането, събирайки 11 точки. Гостите от морския град са девети с точка по-малко.