Отборът на Волфсбург записа втора победа от началото на сезона в Първа Бундеслига. „Вълците“ се наложиха с категоричното 3:0 като домакини на Шалке 04 в среща от третия кръг на шампионата в Германия.

Бас Дост откри головата сметка на домакините в 17-ата минута. След прекрасно центриране отдясно по нападението, холандският нападател засече топката от зоната за изпълнение на дузпа за 1:0.

В 59-ата минута Рикардо Родригес увеличи преднината на Волфсбург от дузпа, свирена при леко спорна ситуация.

В 61-ата минута защитникът Тим Клозе реши мача с последния гол в двубоя. Рикардо Родригес центрира от корнер, а бранителят засече за 3:0.

По този начин след две победи и един равен Волфсбург има 7 точки и временно заема първото място в класирането на Германия. Шалке 04 е с 4 пункта, след като вече има победа, равен и загуба.