Отборът на Волфсбург записа втора поредна победа в Първа Бундеслига. „Вълците“ се наложиха като гост с 3:1 над Хановер в мач от 14-ия кръг на немския шампионат. Изходът от срещата се реши едва в средата на второто полувреме, след като преди почивката двата тима си бяха разменили по едно попадение.

Любопитното е, че и за трите попадения за успеха асистенциите бяха дело на Иван Перишич.

Още със самото начало на срещата, в 4-ата минута Кевин де Брюине откри резултата. 23-годишното крило изскочи зад защитата на съперника и с премерен удар от границата на наказателното поле откри за 1:0.

В допълнителното време на първата част обаче домакините от Хановер изравниха. След центриране от корнер се получи меле в наказателното поле на Волфсбург, след повторно центриране, Хоселу засече от непосредствена близост. По този начин двата тима се оттеглиха при резултат 1:1.

След почивката обаче гостите се мобилизираха. В 69-ата минута Бас Дост реализира за 2:1 с глава, а в 85-ата Максимилиан Арнолд получи прекрасен извеждащ пас от Иван Перишич, за да сложи край на спора за 3:1.

След успеха Волфсбург заема второто място в подреждането с 29 точки, само на 4 от водача в Германия. Лидер е Байерн Мюнхен, който по-късно тази вечер излиза срещу Байер Леверкузен в своя мач от кръга, е с 33. Хановер е на 8-ата позиция с 19 пункта.

В друг мач Аугсбург се наложи над Кьолн като гост с 2:1, след като обърна мача след пасив от един гол. С успеха тимът се изкачи до третата позиция в подреждането след четири поредни победи и 24 точки.