Трагичен случай с фен на Борусия Дортмунд почерни победата на тима над Майнц с 2:0. Домакините се наложиха след голове на Марко Ройс през първото полувреме и Шинджи Кагава през втората част, но по време на двубоя привърженик на „жълто-черните“ получи сърдечен удар и почина.

Новината за кончината на фена потресе препълнения „Сигнал Идуна Парк“, като до края на срещата не се чу нито една песен от трибуните. Главният рефер на двубоя не даде и секунда продължение на двубоя, а след последния съдийски сигнал, 81 000 изпълниха You'll Never Walk Alone.

С победата си Дортмунд задържа напрежението върху лидера Байерн Мюнхен, като разликата между двата тима остана пет точки. Вчера отборът на Пеп Гуардиола разгроми с 5:0 Вердер Бремен.