Воденият от Павел Дочев отбор на Ерцгебирге Ауе си гарантира промоция във Втора Бундеслига.

Футболистите от Ауе се наложиха с 2:0 като гости на Фортуна Кьолн в 33-ия кръг на трета дивизия и събраха 67 точки, с 6 пред 3-ия Вюрцбургер Кикерс, който по същото време се издъни 1:1 у дома с Холщайн Кил.

Динамо Дрезден влиза като победител, след като се наложи с 3:2 при визитата си на Пройсен Мюнстер и събра 75 точки. Първите два отбора в крайното класиране влизат директно във Втора Бундеслига, а третият играе плеайоф в два мача с 16-ия от второто ниво.

Още в 10-ата минута гостите получиха сериозен аванс- дузпа за тях и червен картон на нарушилия правилата Седрик Мимбала. Филип Рийзе откри резултата от 11-те метра, а Паскал Кьопке в 54-ата минута затвърди успеха на Дочев и отбора му./БТА