Българският национал Тодор Неделев изигра едно полувреме за своя Майнц 05 в последната му контрола преди старта на сезона. Германците играха с турския Бешикташ на терена в английския град Макълсфийлд.

Двубоят завърши наравно 1:1. Бившият играч на Ботев Пловдив се появи на терена в 46-та минута на мястото на корееца Коо Джа-Чеол и се представи на добро ниво, докато беше в игра.

И двете попадения в мача паднаха след влизането на българина. Първо новото попълнение на Майнц Даниел Борсински откри резултата в 52-та минута с хубаво попадение, но Атиба Хътчинсън изравни за турците в 79-та.

Това беше шестата проверка за германците от началото на подготвителния им лагер. Досега те имаха само победи, но един от най-титулуваните турски отбори се оказа по-сериозно препятствие.

Сезонът за Майнц започва на 31 юли. Тогава Тодор Неделев и компания ще се изправят в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу победителя от мача между гръцкия Атромитос и финландския РоПС Рованиеми.