Байерн продължава да гази в Бундеслигата , като този път жертва падна гостуващият в Мюнхен Кьолн, който баварците удариха с 4:0.

Така шампионът на Германия вече събра 10 пълни успеха от 10-те си мача досега в първенството и води убедително с 30 точки. Байерн има с 10 повече от втория Борусия Дортмунд, чийто мач от кръга е в неделя като домакин на Аугсбург.

Ариен Робен започна головата серия за Байерн в 35-ата минута, а до почивката Артуро Видал вкара и втори гол в 40-ата минута с помощта и на рикошет. Обичайният заподозрян Роберт Левандовски също се записа сред голмайсторите в мача, вкарвайки с глава за 3:0 в 62-ата минута. Крайното 4:0 за Байерн срещу Кьолн фиксира от дузпа в 77-ата минута Томас Мюлер.

Като добавка към статистиката, освен 10 победи и нула загуби в класирането, баварците в този мач записаха 10:0 и в съотношението при корнерите спрямо съперника.