Байерн Мюнхен вкара шест гола в приятелски мач, срещу сборен отбор на един от своите спонсори - пивоварната Пауланер.

Фенове от няколко държави се бяха събрали в тима на Пауланер, който излезе баварския колос, като за честта да получат място в състава кандидатствата над 40 000 души.

Мачът се игра на "Континентал Арена" в Регенсбург.

За Байерн играха доста от юношите, както и тези от първия отбор, които не са ангажирани с националните си тимове.

Филип Лам откри резултата в 16-ата минута, Патрик Вайраух направи резултата класически с два гола в 28-а и 37-а минута, а малко след това Карл-Хайнц Лапе вкара за 4:0.

Марсел Райман от тима на Пауланер си вкара автогол за 5:0, преди  съотборникът му Майер да върне едно попадение – 5:1. Това стана в 75-ата минута от дузпа, отсъдена от рефера Волфганг Щарк за игра с ръка.

Крайното 6:1 оформи синът на Мемет Шол Лукас в 79-а минута.

Байерн: Нойер, Лаам, Кирххоф, Бадщубер, Рафиня, Алонсо, Кимих, Гаудино, Вайраух, Бенко, Мюлер (Щарк, Поол, Бургер, Лайб, Мартинес, Бьозел, Хеглер, Дорш, Шол, Лапе)