Отборът на Борусия Мьонхегладбах не успя да победи Айнтрахт Франкфурт в деветия кръг на Бундеслигата в мач, завършил 0:0.

Това бе четвърти мач без победа за Мьонхенгладбах в немското първенство, като тимът има 12 точки на осмото място във временното класиране. Айнтрахт пък е шести с 15 точки в актива си.

И двата състава имаха своите шансове, но не успяха да реализират. Още в 10-ата минута Бранимир Хргота пропусна за гостите от Айнтрахт и пак той не успя да се разпише 15 минути по-късно. Роденият в Босна и Херцеговина шведски футболист пропусна страхотна възможност, стреляйки край лявата греда.

След почивката и Омар Маскарел отправи опасен удар по посока вратата на домакините, но стражът на Борусия Ян Сомер спаси.

В 73-ата минута Оскар Вендт опита да преодолее вратаря на гостите, от близко разстояние, но Лукас Храдецки демонстрира рефлекс и отрази удара и в крайна сметка резултатът остана 0:0.