Байер Леверкузен постигна победа над Борусия Дортмунд с 2:0 в откриващия кръг на Бундеслигата.

Карим Белараби откри резултата в 7-ата секунда на двубоя, което стана и най-бързото попадение в историята на Бундеслигата. Вторият гол дойде в последната минута когато Щефан Кислинг не остави шансове на Лангерак.

В 18-ата минута Чалханоглу стреля на сантиметри от вратата на домакините след пряк свободен удар.  През втората част отново Чалханоглу в 48-ата минута намери ръцете на Лангерак. Борусия Дортмунд не успя да намери себе си и да създаде сериозни опасности пред Лено.

В последните десетина минути домакините се впуснаха да търсят поне изравняването, но това не им се отдаде, тъй като Лено спаси опасни удари на Гинтер и Пишчек.