Херта Берлин победи Щутгарт с 3:2 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. С това тимът от Берлин записа втори успех през сезона, но той дойде доста трудно.

Гостите от Щутгарт откриха резултата в 5-ата минута чрез Лайтнер, който се разписа от 7-8 метра във вратата на домакините. В 22-ата минута Калу изравни от дузпа, отсъдена за нарушеие срещу Щокер.

Домакините успяха да излязат напред в резултата в 64-ата минута чрез Калу, който премина като на парад през отбраната на гостите и отбеляза.

Стигна се и до трети гол във вратата на Щутгарт. Бееренс се разписа в 75-ата минута след асистенция на Бен Атира, като от няколко метра прати топката в центъра на вратата.

В 83-ата минута Вагнер си отбеляза автогол с глава след центриране от корнер и върна интригата в двубоя, но гостите не съумяха да се възползват от шанса да стигнат до равенството.

В класирането Херта се изравни по точки с Волфсбург, Шалке и Падерборн като и четирите отбора имат по 8. Щутгарт е с 5 точки.