Борусия Дортмунд бързо се отърси от загубата срещу Байер Леверкузен и записа труден успех с 3:2 над Аугсбург в откриващия мач на втория кръг в Бундеслигата. Ранните попадения на Марко Ройс и Сократис Папастатопулос накараха момчетата на Юрген Клоп да се чувстват уверени в срещата, но през втората част победата съвсем не изглеждаше сигурна.

„Жълто-черните“ откриха резултата буквално с първата си опасна атака. В 12-ата минута Марко Ройс и Кевин Гроскройц като на шега направиха двойно подаване между петима защитници на Аугсбург, а капитанът на Борусия с техничен удар по тревата матира вратаря Марвин Хиц.

Още неопомнили се, играчите в червено-бели екипи трябваше за втори път да вадят топката от мрежата си. В 15-ата минута Ройс центрира от ъглов удар, а Сократис се пребори с пазача си, за да насочи не много силно, ала изключително прецизно кълбото в долния ляв ъгъл.

В 37-ата минута домакините можеха да върнат интригата. Никола Джурджич получи топката пред наказателното поле и пробва с техничен изстрел да намери горния ъгъл на вратата, ала кълбото прелетя прокрай десния стълб.

Пет минути преди почивката Хиц спаси тима си от трети гол, след като Пиер-Емерик Обамеянг изпрати изненадващ нисък шут към вратата му.

Стражът блесна и в 75-ата минута, когато отново габонецът получи непокрит, напредна отляво и шутира по диагонала. Този път изпълнението му нямаше достатъчно сила и Хиц се справи.

В 79-ата минута обаче германският страж бе безпомощен. Лошо изчистена топка от защитата пред него попадна у Хенрих Мхитарян, който шутира силно в долния десен ъгъл. Хиц парира, ала кълбото отиде право в Адриан Рамос, който нямаше как да сбърка.

Аугсбург защити честта си в 84-ата минута, когато Абдул Баба центрира отдясно, негов съотборник свали към Раул Бобадиля, а аржентинецът имаше време да овладее и да копне над Роман Вайденфелер.

Две минути преди края Адриан Рамос се озова на върха на бърза контраатака срещу двама защитници на Аугсбург и двама свои свободни съотборници. Колумбиецът обаче реши да играе сам и изпрати топката на сантиметри над горния ляв ъгъл.

Решението на Рамос обаче позволи на домакините да скъсят още изоставането си. В 90-ата минута отново Баба центрира отляво, а Тим Матавж изпревари Сократис за високата топка и с техничен изстрел с глава в далечния ъгъл матира Вайденфелер.

Така тимът на Клоп спечели първи три точки в германското първенство, докато Аугсбург не промени нулата в актива си и е последен с голова разлика 2:5.