Олимпик Марсилия оглави класирането във френската Лига 1, след като в сблъсък на 6-ия кръг наказа Рен с 3:0 на своя „Стад Велодром“. Водещият нападател на домакините Андре-Пиер Жиняк се отчете с два гола за крайния успех, който е четвърти поред за момчетата на Марсело Биелса.

„Финикийците“ имаха предимство през целия мач, макар че първото полувреме приключи при 0:0.

Пет минути след почивката обаче Жиняк се прояви и разстреля Беноа Костил за 1:0.

В 63-ата минута отново френският таран беше на точното място в точния момент, за да покачи с 6-ия си гол от началото на сезона. Така той излезе и начело при голмайсторите в шампионата, изпреварвайки Златан Ибрахимович (5 гола).

Крайният резултат бе оформен в последната 90-ата минута. Тогава появилият се на смяна бивш играч на Рен Ромен Алесандрини наказа доскорошните си съотборници за класическото 3:0.

Така Марсилия се изравни по точки – с 16 – с лидера Бордо. Рен пък остава на 7-о място с 5 по-малко след втората си загуба за кампанията.