Димитър Бербатов се отличи с хеттрик в първата контрола на неговия Монако за новия сезон. Монегаските са на подготовка в Австрия и изиграха мач с местния аматьорски тим Санкт Вайт, завършил при резултат 12:0.

Бербатов бе титуляр за своя отбор и откри головата сметка още в 8-ата минута. 120 секунди по-късно българинът вкара и втория гол за Монако, а в края на полувремето реализира за 6:0.

На почивката новият треньор на Монако Леонардо Жардим, за когото това бе и неофициален дебют начело на тима, направи множество промени като сред заменените бе и Бербатов.

Българинът остана единственият с три гола за Монако, а трима негови съотборници реализираха по две попадения – Караско, Ривиер и Окампос. Жермен, Бахамбула и Таварес пък допълниха по още един гол за разгрома.