Един от водещите отбори в Лига 1 Сент Етиен се спаси на косъм от отпадане на 1/32-финалите за Купата на Франция, и продължи след дузпи, в които успя да направи обрат.

Петодивизионният Раон л`Етап изтормози докрай "зелените", и след 1:1 в редовното време, бе на една дузпа от класиране напред.

Ниъл Маупай откри за Сент Етиен в 21-та минута, но Джонатан Клаус изравни в 58-та.

В оставащите минути от редовните 90 и продълженията, повече попадения не паднаха.

Дузпите стартираха ужасяващо за елитния тим, като Корне и Маупай удариха гредите в първите две изпълнения. Третият изпълнител за Раон обаче също нацели стълба.

Бамба направи 3:3, и домакините можеха да продължат напред, но техният изпълнител би в аут.

Започнаха и директните изпълнения, Сент Етиен вкара, а Руфие спаси, за да прати "зелените" напред в турнира.