Олимпик Марсилия записа втора поредна победа в Лига 1, като този път надигра своя местник съперник Ница с категоричното 4:0 в мач от 4-ия кръг.

Момчетата на Марсело Биелса очевидно набират инерция след слабия старт на кампанията си и изнесоха много силен мач на своя „Стад Велодром“.

Димитри Пайе откри резултата в 19-ата минута, а Флоран Тувен удвои точно преди почивката след асистенция на Андре Аю.

Още в началото на втората част Тувен също се отчете с асистенция, като намери по много хубав начин Пайе и френският национал реализира, за да взриви трибуните.

Последният гол падна в 87-ата минута, когато резервата Ромен Алесандрини комбинира с влезлия току-що Абделазиз Барада и мароканецът също записа името си сред голмайсторите.

Така след първите си четири мача Марсилия има 7 точки, като изостава с две от лидера Бордо, който тепърва ще играе своя мач от кръга.