Нант победи Бордо с 2:1 в мач, белязан от два автогола, по един във всяка една от вратите. Друг интересен факт, свързан с мача от френското първенство, е че декември е по принцип е много успешен месец за Бордо. До този момент тимът беше допуснал само една загуба в този период /през 2011 г/ в последните си 34 шампионатни срещи. Така загубата от Нант с 1:2 се оказа едва втора през първия зимен месец за „жирондинците“.

Веретут откри резултата в полза на „канарчетата“ в 23-ата минута, след като с диагонален изстрел преодоля вратаря Юг.

Само пет минути по-късно се стигна до първия автогол в мача. Малшансът на Киан Хансен донесе изравняването в резултата – 1:1. Той отклони центрираната топка в собствената си врата.

Вторият автогол в срещата върна предимството в резултата на Нант. Отклонена от гредата топка се удари във вратаря на Бордо Юг и оттам попадна в мрежата на гостите от Бордо за крайното 2:1.

Бордо е пети в класирането с 31 точки, докато Нант е седми с 27 след 18 кръга.