Втори мач се реши след продължения за Купата на Лигата на Франция във вторник и щастливият победител е отборът на Нант, преодолял Метц с 4:2 на осминафинала.

По-рано през деня Бастия се наложи с 3:2 и след 30 допълнителни минути срещу Каен.

След нулево първо полувреме Нант беше отчаян с два бързи гола на Фалкон в 60-ата и Дукур в 62-ата минута.

Голът на Вискарондо за Нант в 71-ата и червеният картон на Бусман от Метц в 82-ата минута върнаха надеждите на „канарчетата“.

Гакпе от дузпа в 83-ата пък възстанови равенството и Нант вече имаше психологическо предимство в продълженията.

Одел веднага вкара за Нант в 92-ата минута за 3:2 и Метц не можа да стори повече нищо в продълженията, освен да инкасира и четвърти гол в 118-ата минута, дело на Бангура.