Тимът на Монако успя да победи като гост Лориен с 2:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на Лига 1. Попаденията за "монегаските" паднаха през второто полувреме, а голмайстори станаха Лемар и Моутиньо.

Първото полувреме не предложи много интересни моменти, а ударите към двете врати почти липсваха. Лориен успя да реализира гол в 8-ата минута на срещата, но той беше отменен поради засада.

През втората част в рамките на 4 минути между 53-а и 57-а Лемар и Моутиньо решиха изхода на срещата. Лемар се разписа от близко разстояние в 53-ата минута, а Моутиньо от перфектно изпълнен пряк свободен удар оформи крайното 2:0.

След успеха Монако вече заема второто място с актив от 36 точки, а Лориен е на 11-о място с 27 точки.