Отборът на Олимпик Марсилия се наложи с 2:1 над Лил в мача 11-я кръг на Лига 1. Така марсилци изпревариха Лил в класирането и вече с актив от 12 точки са на 14-о място, докато съперникът им е позиция назад с пункт по-малко.

Двубоят бе доста равностоен, с положения и пред двете врати, а Олимпик откри резултата в 37-ата минута. Миши Бачуаи реализира хубав гол и даде аванс на своя състав. Преди да се разпише нападателят, имаше и греда, а той бе точен след добавката.

След почивката, в 56-ата минута, Миши Бачуаи подаде на Ромейн Алесандрини, който покачи на 2:0.

В 71-ата минута Себастиан Корчиа намали за 1:2 в полза на Олимпик.

Същевременно в друг мач от същия кръг Бордо взе минимална победа над Троа. Единственият гол падна в 78-ата минута и бе дело на Адам Унас – 1:0.

Със спечелените три точки Бордо е 13-и с 14 пункта, а Троа е последен, 20-и, с 4.