Лион постигна първа победа в Лига 1, след като спечели с минималното 1:0 като гост на Гингам в мач от втория кръг на първенството.

Гингам имаше първата възможност в мача в 15-та минута, когато Мустафа Диало стреля опасно с глава, но Лопес успя да спаси.

Набил Фекир стреля опасно от фаул в 26-та минута, но топката премина в опасна близост от левия стълб на вратата на Мамаду Самаса.

Пред Фекир се откри нова възможност от фаул в 50-та минута, но Мамаду Самаса демонстрира добър рефлекс и успя да избие в корнер.

Единственият гол в мача падна в 79-та минута, когато Бенжелин Ангуа сбърка фатално, като подари топката на Бове, който с глава изпрати топката във вратата на Самаса.

В края на мача Гингам можеше да изравни резултата чрез Джими Бриан, но Лопес спаси удара му.

Лион събра актив от 4 точки, а Гингам все още е без спечелена точка.

Анже завърши 0:0 срещу Нант, а Каен спечели с минималното 1:0 срещу Тулуза.

Рен надделя с 1:0 срещу Монпелие, а Троа и Ница завършиха 3:3.