Лил победи Монпелие с 2:0 в първи мач от деветия кръг на Лига 1. Попаденията за победителите реализираха Буфал от дузпа в 43-ата минута и Джибрил Сидибе в 64-ата минута. Гостите пропуснаха дузпа в 73-ата минута чрез Риад Будебуз.

Домакините успяха да открият резултата почти в края на първото полувреме, след като съдията беше заблуден от Буфал, който падна в наказателното поле и от точката на дузпата потърпевшият се разписа за 1:0.

През втората част домакините удвоиха с перфектен удар на Сидибе в 64-ата минута. Любопитен момент се получи в 73-ата минута, след като Будебуз застана зад топката при изпълнение на дузпа, той стреля, топката нацели гредата, върна се във футболиста на гостите, който вкара топката във вратата, но той нямаше право да играе преди друг футболист да играе с кълбото.

Така в крайна сметка Лил спечели двубоя и вече е на 11-ото място с 10 точки, а Монпелие са в зоната на изпадащите с актив от едва 4 точки.