В първи мач от 29-ия кръг на Лига 1 тимовете на Каен и Монако не се победиха в зрелищен мач и завършиха 2:2. И четирите попадения паднаха след почивката след нулево първо полувреме.

Дербито между третия и втория в първенството започна с куриозна случка, след като единият от помощниците на главния съдия Клеман Тюрпен имаше нужда да се справи с проблеми с екипировката си.

Въпреки създадените положения през първото полувреме голове не паднаха.

Головото шоу започна в 56-ата минута с попадение на Лемар и "монегаските" откриха резултата. Осем минути по-късно Фере от дузпа изравни резултата след игра с ръка на Уолъс.

В 69-ата минута Яя си отбеляза автогол след като Бернардо Силва стреля по посока вратата на съперника, а кълбото се отклони от футболиста на домакините.

Каен се добра до равенството с попадение на Куаку в последната минута на срещата. Монако имаше възможност да спечели двубоя в добавеното време, но Веркутър спаси удар на Карвальо.

Така двата тима заемат съответно 3-о и 2-о място в класирането. Каен е с актив от 43 точки, а Монако е с 51.