Гингам победи с 2:0 Марсилия в мач от 4-ия кръг на френската Лига 1. Това е и първи успех за отбора на домакините, а попаденията реализираха Прива в 72-ата минута и Бенезе в 90-ата минута. Домакините аристократично пропуснаха и дузпа в началото на срещата.

Още в началните минути Ласана Диара извърши нарушение в наказателното поле и последва дузпа, която Прива пропусна, а това стана във втората минута.

В 23-ата минута Бенезе центрира в наказателното поле на гостите, но там Диало стреля неточно.

През втората част атаките се редуваха и към двете врати. В 73-ата минута Прива откри резултата в полза на домакините. Марсилци вкараха топката във вратата в 88-ата минута, но попадението беше отменено поради засада.

В 90-ата минута Бенезе получи топката в централната зона на наказателното поле на гостите и с класен удар направи резултата 2:0, а с това и затвърди успеха на домакините.

Така Гингам вече има 3 точки в актива си, а гостите в тази среща имат същия точков актив.

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!