Отборите на Рен и Лион не успяха да излъчат победител в интригуващ сблъсък от 30-ия кръг на Лига 1. На стадион „Роазон парк“, „хлапетата“ пропиляха преднина от два чисти гола, за да се стигне до крайното 2:2.

Двубоят бе от изключителна важност за борбата за места в Европа. Лион и Рен заемат съответно четвъртото и петото място във временното класиране, а разликата между тях е едва една точка.

Гостите от Лион започнаха силно срещата и имаха преимущество почти през цялото първо полувреме. След няколко отлични възможности и греда на сметката на „хлапетата“, Лион все пак успя да поведе. Това се случи в 33-ата минута, когато Рашид Гезал откри резултата след изключителна контраатака.

Началото на втората част отново бе за Лион, а десет минути след подновяването играта, намиращият се в отлична форма Александър Лаказет вкара 13-ия си гол за сезона. Това бе първо попадение за нападателя при гостуване през кампанията.

Футболистите от Лион обаче с лекота пропиляха преднината си, а това им струва скъпо. Първо Фалу Диане намали за Рен, а Жереми Бога донесе точката за домакините.

По-рано днес Пари Сен Жермен си осигури предсрочно титлата след погром над Троа с 9:0. До края на надпреварата остават осем кръга.