Пари Сен Жермен продължава с лошото си представяне в последните седмици. В мач от 19-ия кръг на Лига 1 парижани загубиха с 1:2 гостуването си на Гингам и така вече три поредни мача нямат победа в първенството.

Гингам се представя чудесно от началото на сезона и затвърди добрите впечатления с представянето си срещу парижкия гранд.

През първото полувреме и двата отбора имаха положения за гол като Маркюс Коко пропусна за домакините, а Единсон Кавани се отличи с пропуски за парижани. В 53-ата минута Кавани направи нов голям пропуск след двойно подаване с Марко Верати.

В 66-ата минута Гингам откри чрез Янис Салибур, който от малък ъгъл успя да прокара топката покрай врата.

4 минути по-късно прекрасна атака на домакините доведе до ново попадение. След бърза контра Янис Салибур подаде към Коко в центъра, той пък веднага обърна към Нил Де Пау, който отбеляза за 2:0.

Кавани върна един гол с попадение в 80-ата минута, дошло след чудесно центриране на Левин Курзава.

В последните секунди по инфарктен начин отбраната на Гингам успя да опази вратата си и така Гингам се поздрави с трите точки.

В класирането ПСЖ е на трето място с 36 точки, а Гингам е четвърти с 29.