Метц достигна до равенството у дома, след като изоставаше с два гола на последния Лориен. Домакините поведоха четвърт час след началото на мача чрез Фале, но три безответни гола на гостите попариха Метц. До края на срещата обаче Вион върна двата гола пасив за домакините и така те се добраха до равенството в срещата - 3:3.

Нант и Лил пък не успяха да си отбележат попадение и закономерно завършиха 0:0 на "Стад де ла Божоар".

Каен и Гинган също завъртяха реми, като до самия край на мача срещата не предвещаваше попадение, но два бързи гола от Роделен в 79-ата и на Де Пов за гостите "счупиха" нулите.

Сент Етиен пък достигна до обрат срещу домакина Анже. Пепе откри за Анже в 18-ата минута, но през втората част братът на Пол Погба - Флорентен се разписа след час игра. В 78-ата Танан за гостите ги изведе напред, а в края на срещата Кевин Малкуи от Сент Етиен бе изгонен заради грубо влизане в краката на противник.

Монпелие и Лил също не излъчиха победител, завършвайки наравно 0:0.