Монако се разправи ударно срещу лутащия се Олимпик Марсилия с 4:0 на своя "Стад Луи II". Точни за монегаските бяха Габриел Бошия в 23-ата минута.

Два гола до края на първата част добави и Валер Жермен (29' и 39'). В самия край на срещата пък четвърти гол добави и Карийо (90+1').

В истинско голово зрелище пък се превърна мача на Бордо и Дижон. Абеид изведе гостите в самия край на първото полувреме и нищо не предвещаваше ударното второ полувреме на "Матмут Атлантик".

Ролан изравни за "жирондинци" в 48-ата минута.

Тавареш отново изведе гостите напред с попадение в 62-ата минута, но два гола в края на срещата на Камано (89' и 90+3') донесоха успеха за Бордо. Рен пък съумя да надвие гостуващия Тулуза с 1:0. Единственото попадение бе дело на Йоан Гуркюф още в първата минута.