Ница се наложи над Олимпик Лион с 2:0 в мач от  9-ия кръг на френската Лига 1. Двете попадения за тима вкараха Пол Баис и Жан-Микаел Сери, а Марио Балотели пропусна да се разпише при отсъдена дузпа в полза на Ница, за нарушение срещу него в наказателното поле.

Така "орлите" останаха еднолично на върха във временното класиране с 23 точки, а второто място заема Монако с 4 по-малко.

Ница поведе още в 5-ата минута на двубоя, чрез капитана Пол Баис, а това беше и единственото попадение за полувремето.

Олимпик Лион остана с човек по-малко на терена. Набил Фекир получи директен червен картон, след като в борба за топката повали Баис на земята и настъпи ръката му.

Двата отбора си размениха няколко опасни атаки, но до промяна в резултата така и не се стигна.

В 75-ата минута Юнес Беланда удари гредата, но при добавката Жан-Микаел Сери наниза топката във вратата на "хлапетата" от  ръба на наказателното поле за 2:0.

Четири минути по-късно Марио Балотели имаше възможност да увеличи разликата. Съдията отсъди дузпа в полза на Ница, заради нарушение на дебютанта Жорди Гаспар, но вратарят Антони Лопеш спаси удара  на италианеца и така мачът завърши с краен резултат 2:0.