Ница можеше да посрещне неделната утрин като лидер в Лига 1, но безобразна съдийска грешка лиши тима от Лазурния бряг от това. На своя терен тимът завърши само 1:1 срещу Лил, но заслужаваше победата.

Ница поведе още в 3-та минута след хубав гол на Венсан Козиело и държеше инициативата след това. Но още преди почивката инкасира попадение, което, меко казано, не беше честно.

Във въпросната ситуация Ясин Бензия с красиво изпълнение с пета изведе Франк Берия на стрелкова позиция и футболистът на Лил без проблеми реализира с фалцов удар.

Проблемът беше, че Берия е в метри в засада, а освен него още един играч на "кучетата" беше зад защитата на Ница. Но това не беше забелязано от арбитрите и голът беше зачетен.

Той се оказа и последен в мача, с което двата тима поделиха по точка. Така Ница събра 7 точки, колкото има и изненадващият лидер Гингам. Лил остава 11-и с 4 точки.