Отборът на Монпелие се наложи с 3:0 при домакинството на Лил в мача от 28-я кръг на Лига 1. Домакините бяха чувствително по-добрият състав на терена, а попаденията в тяхна полза бяха дело на Кевин Бериго, Брайън Дабо и Елис Схири.

В 26-ата минута Риад Бодабус центрира от фаул, топката бе насочена към Конгре, но Сидибе го блокира и изби топката в корнер. След неговото изпълнение Ениама изби в нов ъглов удар, този път от ляво на вратата му.

Едер бе изведен на чудена позиция в 30-ата минута, но Буфал излезе навреме и блокира португалеца.

В самия край на полувремето Лил можеше да поведе. Едер стреля, но не съумя да се разпише, защото ударът му бе блокиран.

Кевин Бериго изведе Монпелие напред в 52-ата минута. След центриране от дясно, Бериго с глава насочи топката за 1:0.

Брайън Дабо покачи на 2:0 в 60-ата минута от блика дистанция, възползвайки се от известно разбъркване в наказателното поле на Лил. Останаха съмнения в коректността на гола, тъй като в момента на паса Дабо се намираше извън очертанията на терена, зад аутлинията.

До края на мача Лил опита да стигне до попадение, но гостите не можаха да се възползват максимално от разкрилите се пред тях шансове.

В заключителните минути на двубоя след центриране от фаул, фронтално на вратата на Монпелие, топката бе насочена към Едер, който обаче не можа да отиграе добре.

Крайното 3:0 бе оформено в 87-ата минута. Елис Схири бе точен от вратарското поле.

В класирането Монпелие се изкачи на 13-а позиция с 35 точки, а Лил остана 14-и с 34.