Олимпик Лион записа първа победа като домакин от началото на сезона, след като се справи с 2:0 срещу тима на Бастия, който от свой ред записа четвърта поредна загуба.

Лион нямаше особени затруднения със своя съперник, който допълнително утежни ситуацията си, тъй като през цялото второ полувреме игра с човек по-малко.

Още в началото на мача вратарят Жан-Луи Люка трябваше да спасява отбора си след опасни изстрели.

Логичното се случи в 18-ата минута, в която Алдо Калюлю бе изведен очи в очи с вратаря, прехвърли го с великолепна техника, след което само добави топката в опразнената врата.

Лион продължи да доминира, а краят на първото полувреме бе доста бурен. Грубо нарушение на Франсоа Камано му донесе директен червен картон за удар без топка, а ситуацията доведе до сериозни спорове между двата отбора и съдията.

Домакините продължиха да бъдат по-добрият отбор и през втората част, а в 79-ата минута техен гол бе отменен заради засада.

Втори гол все пак падна, след като в 87-ата минута Корентин Толисо засече по чудесен начин топката и оформи крайното 2:0.

В класирането Лион е четвърти с 12 точки, а Бастия е на 15-а позиция със 7.