Пари Сен Жермен се наложи с минималното 1:0 над Лил в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Двата отбора пропуснаха по няколко положения, но ПСЖ доминираше в мача.

Ключовите фигури за столичани бяха Анхел ди Мария и Единсон Кавани, който отправи 14 неточни удара към вратата на "песовете".

15-ият обаче намери вратата и така Кавани вкара единственото попадение в мача.

Във втората минута Лил имаше шанс да поведе, но бе отсъдена засада.

Десет минути по-късно ПСЖ също получи възможност да открие резултата, но защитник на Лил попречи на Лукас Моура да стреля към вратата.

Малко по-късно "песовете" успяха да стигнат до нова опасна атака, но неточен удар с глава на Адама Сумаоро ги лиши от попадение.

В 17-ата минута Анхел ди Мария премина през защитата на Лил и стреля, но вратарят изби топката. При добавката Единсон Кавани също беше неточен и резултатът остана непроменен.

Пет минути по-късно на пръв поглед Ди Мария се реваншира за първия си пропуск и вкара след като остана сам срещу вратаря.

Ситуацията обаче беше спорна и реферът отмени попадението заради игра с ръка на аржентинеца.

Последваха протести от страна на столичани, но съдията не промени решението си.

В средата на полувремето след центриране от корнер, Лукас Моура отправи удар с глава, но той премина над вратата.

Атаките от страна на ПСЖ продължиха, като отново Ди Мария бе в центъра на събитията.

Той даде чудесен пас към Кавани, който шутира високо над вратата и пропусна една от най-чистите възможности да отбележи.

След 14 поредни неточни удара, Кавани най-накрая наниза топката във вратата на "песовете" за 1:0 в 65-ата минута.

След пас на Ди Мария, той остана непокрит от защитата и вкара от близко разстояние.

В 82-ата минута играчът на Лил Санкаре изпусна златна възможност пред вратата на френския шампион и не успя да изравни.

С победата ПСЖ застана на втората позиция във временното класиране, изпреварвайки Монако с една точка.

Монегаските обаче още не са изиграли мача си от кръга.