Шампионът Пари Сен Жермен измъкна трудна победа с 2:1 в гостуването на Олимпик Лион в дербито на 14-ия кръг във френската Лига 1.

Двата отбора изиграха отличен мач в Лион като особено второто полувреме бе изпълнено с дост голови положения.

ПСЖ откри резултата след 30 минути игра. Парижани получиха право да изпълнят дузпа. Реферът Руди Буке отсъди бялата точка, след като Рафаел изрита по много груб начин Тиаго Мота.

Зад топката застана Кавани, който стреля в средата и реализира за 1:0.

На почивката в състава на Лион бяха извършени две промени, а те донесоха резултат, защото само 3 минути по-късно един от влезлите в игра футболисти, Матьо Валбуена, реализира за 1:1. Прекрасна игра на Рашид Гезал, след което Максим Гоналон видя Рафаел отдясно. Бразилецът се измъкна лесно от Максуел и стреля отлично към далечния ъгъл. Гредата спаси Алфонс Ареола в първия момент, но след това Валбуена бе перфектен при добавката.

В следващите няколко минути домакините играха отлично и на няколко пъти опасни изстрели можеха да донесат втори гол във вратата на ПСЖ.

Вместо това обаче гостите стигнаха до втори гол, дело отново на Кавани. Бърза контра атака на парижани в 81-ата минута доведе до втори гол на сметката на Единсон Кавани. Серж Орие намери Тома Мюние отдясно, а белгиецът с превъзходно центриране намери Кавани, който с глава вкара за 2:1.

В класирането ПСЖ е на трето място с 32 точки, колкото има и вторият Монако и на една зад лидера Ница. Лион е на седма позиция с 22 точки.