Отборът на Сент Етиен победи Гингам с 1:0 в мач от 17-я кръг на френската Лига 1. За Сент Етиен успехът означава осмо място и 25 точки в актива на тима, колкото има и Тулуза.

Съставът на Гингам пък е шести с 26 точки. Гингам успя да надви Нант в последния си мач, но преди това записа четири двубоя без победа.

Победата за Сент Етиен донесе Ромен Хамума с попадение в 25-ата минута след подаване от Кевин Малкут. До почивката домакините удариха и греда в 34-ата минута.

През второто полувреме гостите се активизираха и също можеха да реализират, но удариха греда в 47-ата минута.

Футболистите на Гингам отправиха още няколко не лоши изстрела по посока вратата на Сент Етиен, но така и не успяха да вкарат поне изравнителен гол.