Монпелие се отдалечи от зоната на изпадащите след успех с 3:1 над гостуващия Олимпик Марсилия. Полузащитникът Риад Буздебуз се разписа два пъти на "Стад Де ла Мосон", а домакините събраха 14 точки и се изкачиха на 12-ото място в класирането.

Олимпик Марсилия остана без победа като гост от началото на кампанията и заема десетата позиция също с 14 точки.

Будебуз откри още в четвъртата минута с добавка, след като вратарят Йоан Пеле беше успял само да избие удар на Стив Муние. В 36-ата минута холандецът удвои с изстрел от въздуха след асистенция на Сулейман Камара.

Вратарят на домакините Лоран Пиорие си вкара автогол след удар на Флоран Товен в 52-ата минута, което даде надежди за обрат на Олимпик Марсилия, но те бързо бяха попарени с третото попадение на Муние в 57-ата минута.

Повече вижте във видеото от Обзора на кръга във френската Лига 1.