Отборът на Марсилия записа първата си победа от началото на шампионата във Франция. Тимът на аржентинеца Марсело Биелса се наложи минимално с 1:0 като гост на Гингам в мач от третия кръг на Лига 1.

Единственият гол в мача реализира голмайсторът на тима Андре-Пиер Жиняк, който се разписа от воле след пас на Димитри Пайе в 46-ата минута.

Въпреки победата обаче, гостите от Марсилия отново не убедиха с играта си. В зключителните минути на срещата домакините от Гингам имаха няколко добри възможности да вземат поне точката, но десет минути преди края, удар на резервата Рейналд спря в гредата.

Така Марсилия събра актив от четири точки от първите си три мача от началото на сезона.

По-късно днес са останалите мачове от кръга, а в петък Пари Сен Жермен направи 0:0 срещу Евиан.