Лион не остави никакви шансове на аутсайдера във френската Лига 1 Каен и го наказа с 3:0 като домакин в мач от 18-ия кръг.

Лион не се бави много, за да открие резултата и го стори още в 7-ата минута. Тогава точен от дузпа беше Александър Лаказет.

Последва явно надмощие за Лион, без да падне нов гол до края на първото полувреме.

През второто полувреме обаче крепостта на Каен падна за втори път и отново точен за Лион беше Лаказет. Този път от игрова ситуация в 57-ата минута, той стигна до своето 15-о попадение от началото на сезона, довело резултата до 2:0.

Натискът на Лион продължи и логично се стигна до трети гол във вратата на Каен. Този път се разписа Ясин Бензиа в 62-ата минута.

Лион е трети в класирането с 36 точки, докато Каен е на последното 20-о място с 14.