Серията на Пари Сен Жермен без поражение в Лига 1 приключи в Гингам.

До 18-я кръг столичани бяха непобедени в елита, но сега отстъпиха като гост с 0:1.

ПСЖ бе единствен без загуба до момента, въпреки че заема второ място във временното класиране. Ако Марсилия спечели дербито с Монако тази вечер, може да се откъсне и още на върха, след издънката на ПСЖ.

Жереми Пие отбеляза единствения гол още в 11-та минута, а след това звездната селекция на шампионите не успя да изравни поне.

Златан Ибрахимович, Единсон Кавани, Езекил Лавеци и компания не вкараха гол за първи път от август месец насам. Това бе и втора поредна загуба за ПСЖ, след като паднаха и в Шампионската лига през седмицата от Барселона. В Лига 1, серията на ПСЖ приключи на 19 поредни срещи без поражение.

С успеха си Гингам успя да вземе глътка въздух, и да се отлепи от границата с изпадащите, вече с 21 точки в актива си.

ПСЖ изостава с точка от Олимпик Марсилия, преди мача на лидера с Монако.

Лил се наложи над Тулуза с 3:0, след като защитникът на гостите Максим Спано бе изгонен още в 39-та секунда!

Спано направи дузпа, която обаче Марко Баша пропусна да реализира.

Максим Спано се превърна в най-бързо изгонения футболист в Лига 1 от осем години насам.

Джибрил Сидибе откри в седмата минута, Райън Мендес покачи на 2:0 в 50-та, а Нолан Ру вкара и трети гол в 77-та.

Ница и Сент Етиен завършиха 0:0, а от 37-та минута и двата отбора играха с по 10 души, след като за леко спречкване бяха изгонени Карлос Едуардо и Исмаел Диоманде.