Тимът на Димитър Бербатов - Монако записа четвърта във френския шампионат. Монегаските надделяха с минималното 1:0 Метц като гост, а българският нападател дори не попадна в групата на своя тим за двубоя. С успеха си Монако се изкачи на петото място във временното класиране, след като събра актив то 32 точки.

Бербатов остана извън сметките за двубоя заради леката контузия, която продължава да лекува.

През първото полувреме двата тима не успяха да се изненадат, въпреки че по-добрите възможности за гол се разкриха пред домакините. В крайна сметка през втората част опитът в редиците на Монако си каза думата и гостите успяха да измъкнат успеха.

Единственият гол в срещата бе дело на Ферейра Караско, който нямаше как да сгреши от близко разстояние.

В останалите мачове от кръга Реймс надви с 3:1 Рен като гост, а Тулуза и Гингам не успяха да излъчат победител, завършвайки при резултат 1:1. Нант взе важни три точки при визитата си на Лориен с 2:1, а Каен и Бастиа също поделиха точките при голово равенство 1:1.