Отборът на Бордо записа първа победа в Лига 1 за новия сезон. Домакините взеха първи три точки срещу Нант, побеждавайки с 2:0. До този момент Бордо имаше на сметката си две равенства и една загуба. За Нант пък това бе първо поражение през кампанията.

Резултатът в мача бе открит едва в продължението на срещата, когато Уахби Казри бе точен. Няколко минути по-рано Казри пропусна от бялата точка за Бордо.

През второто полувреме домакините вкараха още един гол, дело на Милан Гаич. Само пет минути след подновяването на играта след почивката, гостите от Нант останаха и с човек по-малко на терена, след като Ермир Леляни получи втори жълт картон.

След победата си днес, Бордо се изкачи на десето място във временното подреждане, докато отборът на Нант е осми със седем точки.