Бордо стана поредният отбор, който побеждава Лил този сезон. "Жирондинците" продължиха мизерията на съперника си и надделяха, макар и трудно, с 1:0 на своя "Стад Жерлан".

В герой за тима си се превърна малийската звезда Шейк Диабате. Нападателят реализира единственото попадение в мача в 63-та минута и хвърли в екстаз публиката на домакините.

Тогава таранът засече хубаво подаване на активния халф Никола-Морис Беле и не остави шансове на вратаря на "кучетата". Това попадение се оказа и единственото в мача, а цената му беше три точки.

Благодарение на този успех Бордо е на четвърто място с 27 точки, като е с еднакъв актив с Лион, но с по-лоша голова разлика. Разликата от върха е само седем точки, като там в момента е Олимпик Марсилия.

Поредният слаб резултат на Лил пък приближава френския участник в Лига Европа до зоната на изпадащите. Тимът има само 16 точки, като е само с две повече от последния под чертата Бастия.