Бордо постигна изключително мъчен успех с 3:2 над гостуващия Лориен в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Жирондинците на два пъти изоставаха в резултата, но намериха сили главно чрез попаденията на Шейк Диабате да измъкнат трите точки, които ги изкачиха до четвъртата позиция във временното класиране.

Бенжамин Жано откри резултата за Лориен в 31-ата минута, макар че през целия мач Бордо да беше отборът, който диктуваше темпото. Домакините все пак отвърнаха на удара още преди почивката и в 43-ата минута Уаби Хазри се възползва от асистенция на Диего Ролан.

Венсан льо Гоф обаче върна преднината на гостите в 50-ата минута и изглеждаше, че Силван Рипол не смятат да се разделят със серията си от три поредни мача без поражение.

Всичко за тях се преобърна в рамките на две минути. Първо в 64-ата Диабате получи от Туре на добра позиция и направи 2:2. В 66-ата пък авторът на първия гол Хазри на свой ред подаде към тъмнокожия таран, който донесе успеха.

Така в подреждането Бордо събра 31 точки, докато Лориен със своите 17 запази 16-ата си позиция.