Бордо нанесе второ поражение във френската Лига 1 на Лион, след като у дома се наложи над съперника си с 3:1 в двубой от 8-ия кръг на първенството.

Хазри откри резултата в 17-ата минута, а до почивката "жирондинците" си оплетоха кошницата след попадения на Ярослав Плашил в 40-ата и Паблов 45-ата минута.

Лион все пак върна малко от имиджа си, след като Клаудио Бове намали резултата и оформи крайното 3:1 за Бордо в 78-ата минута на срещата.

С успеха Бордо е на 12-ото място с актив от 10 точки, а Лион е 6-ти с 12.

Каен победи Газелек Аячо с 2:0 и продължава великолепното си представяне с актив от 15 точки и 5-о място, а това беше и 5-и успех за тима. Попаденията за успеха вкараха Роделин и Имору.

Бастия победи с класическото 3:0 у дома Тулуза. Палмиери и две попадения на Скилачи донесоха успеха на домакините.

Рен и Троа завършиха 1:1 в друг мач от 8-ия кръг на Лига 1. Гостите откриха резултата в 12-ата минута, а Диане изравни в 71-ата минута. Домакините завършиха двубоя с 10 души, след като Якуба Сила беше изгонен за втори жълт картон в последната 90-а минута на срещата. Така Троа продължава да е в зоната на изпадащите с 4 точки и без победа, а Рен е 3-ти с 15 точки.