Отборът на Бастия постигна важен успех с 2:0 над Рен в битката си за оцеляване в Лига 1.

Мачът от 18-я кръг бе сравнително равностоен, с лек превес за домакините от Бастия, които показаха по-голямо желание за успеха. Същевременно двубоят не започна добре за Рен, който остана с човек по-малко след 25 минути игра. Фалу Диане бе изгонен заради груб фаул с директен червен картон, а това способства за Бастия. Домакините поведоха с последните секунди на първото полувреме след попадение на Риад Будебуз.

Въпреки всичко, футболистите на Рен стигнаха до няколко опасни положения, след като упражниха натиск, но без резултат.

9 минути преди края Яник Каюзак увеличи аванса за своите и така сложи точка на спора - 2:0.

Със спечелените три точки Бастия се отлепи от последното място в таблицата, като вече има 17 точки и е на 18-о място. Същевременно, Рен, който записа втори пореден неуспех, след загубата от Ница, е 6-и с 28 пункта.