Елитният английски Тотнъм завърши 3:3 срещу домакина Сиатъл Саундърс при дебюта на новия мениджър на лондончани Маурисио Почетино в контролната среща пред 55349 зрители на "СенчъриЛинк Фийлд". Почетино напусна Саутхямптън, за да замени на Тим Ширууд, който беше уволнен след шестото място на тима във Висшата лига през миналия сезон.

Тотнъм започна предсезонната си подготовка в САЩ срещу отбора на бившия си нападател Клинт Демпси, който си тръгна от "Уайт Харт Лейн" през август миналата година, за да подсили Сиатъл. Люис Холтби изведе англичаните с глава в 11-ата минута, но Гонсало Пинеда изравни от дузпа след малко повече от половин час игра. Освалдо Алонсо изведе домакините напред малко след почивката с мощен удар от 30 метра, но Роберто Солдадо направи 2:2 от дузпа в 55-ата минута. Тристан Бауън отново даде аванс на Сиатъл в 79-ата минута, но четири минути по-късно резервата Яго Фалке оформи крайното 3:3 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта на национала на САЩ ДеАнде Йедлин.

Двубоя за Тотнъм пропуснаха вратарят Юго Лорис, полузащитниците Паулиньо, Муса Дембеле и Насер Шадли, бранителят Ян Вертонген, които все още са в почивка след уастието си на Мондиал 2014. Гилфи Сигурдсон пък отпадна в последния момент заради здравословен проблем./БТА