Отборът на Манчестър Сити запази 100-процентовия си актив от началото на сезона във Висшата лига, след като победи по драматичен начин Кристъл Палас като гост с 1:0 в двубой от 5-ия кръг.

В герой за "гражданите" се превърна 18-годишния младок Келеши Ихеаначо, който се появи като резерва в 89-ата минута и само минута по-късно вкара единствения гол в двубоя.
Младокът реагира най-бързо при една отбита топка от вратаря на домакините и донесе трите точки за своя тим.

В края на даденото от съдията продължение Сити пропусна да удвои преднината си, но Хесус Навас и Келеши пропуснаха от непосредствена близост.

След този успех момчетата на Мануел Пелегрини записаха 5-та поредна победа и 5-та суха мрежа от началото на сезона, като лошата новина е контузията, която Серхио Агуеро получи през първото полувреме.

"Гражданите" вече имат преднина от 5 точки на върха на класирането, докато Палас се смъкна до 3-та позиция с класирането с 9 точки.